joi, 22 ianuarie 2009

Băgaţi în şedinţă

Nemulţumit de evoluţia din amicalul cu FC Zurich (2-2), Lăcătuș a avut o discuție de 20 de minute cu jucătorii săi
Randamentul din prima repriză, cînd steliştii au avut mari probleme în apărare în faţa elveţienilor, şi faptul că elevii săi au făcut rabat de la efort l-au supărat pe Marius Lăcătuş.
Antrenorul Stelei a discutat pe un ton calm cu elevii săi, dorindu-le să le explice ce au greșit la meciul disputat în compania celor de la FC Zurich. "Nu mi-a plăcut atitudinea voastră din prima parte. Mult prea uşor a fost lăsat adversarul să pună în pericol poarta noastră!", le-a reproşat Lăcătuş fotbaliştilor, în special celor care au alcătuit apărarea.
În schimb, "Fiara" a fost mulţumită de pressingul pe care cei din ofensivă l-au făcut în partea secundă: "Faptul că nu am lăsat adversarul să construiască este de apreciat. Atitudinea asta trebuie să o avem însă tot timpul!".
Lăcă şi-a încheiat discursul cu un alt sfat legat de travaliul pe care roş-albaştrii l-au depus pe durata celor 90 de minute: "Alergați mai mult! Numai așa putem să cîștigăm toate partidele!".